Informace pro návštěvníky

Poslední prohlídka v 16:30 hod na okruhu č.1 je podmíněna minimálním počtem 4 osob.

Možnost on-line zakoupení vstupenky. Stojany pro cyklisty jsou umístěny v zámeckého vjezdu, platí zákaz vjezdu jednostopých vozidel do areálu.   

Jak se k nám dostanete

cesta autobusem:
přímý spoj z Loun i Žatce (zastávka přímo u obce Stekník, 130 metrů od zámku) nebo spoj do obce Trnovany u Žatce (trasa autobusu z Loun do Žatce a zpět), odtud příjemnou procházkou asi 1,5 km k zámku, silnicí mezi chmelnicemi. Je nutné si ověřit, zda spoj jezdí v hlavní sezoně, v době školních prázdnin, nebo v době státních svátků. Hledání spojů odkaz zde: IDOS    

cesta vlakem a pěšky: asi 3–4 km po silnici anebo chmelnicí:
stanice Lišany u Žatce, nebo Dolejší Hůrky –po vystoupení z vlaku, nejít do kopce, ale přejít koleje, pokračovat pěšky procházkou směr Hradiště asi 2 km mostem přes řeku Ohři a 1 km z Hradiště do Stekníka směr Žatec (za kostelem vpravo). 

cesta autem: 6 km od Žatce směr Louny (silnice 1. třídy č. 225)
8 km od Postoloprt směr Žatec
12 km z Loun směr Žatec (silnice 1. třídy č. 225) 

www.mapy.cz                 Lokace GPS: 50.32348000N 13.623760000E

Parkování

Parkování

  • automobily a autobusy v obci Stekník, tam kde to není zakázáno.
  • cyklisté, platí zákaz vjezdu do areálu (nádvoří zámku), kolo bezpečně uzamknou do stojanů pro cyklisty ve vjezdu zámku, pod kamerovým systémem ostrahy. Pozor, vjezd musí zůstat průjezdný pro osobní auta, případně HZS, kola umisťujte pouze do stojanů. Děkujeme za pochopení. 
     

Zvířata

Domácí mazlíčci – psi a kočičky – musí být na vodítku a pod dohledem, vstup povolen na nádvoří a na zahradu. Výjimečně a pouze po domluvě se správou zámku, lze drobná plemena vzít také na prohlídku např. v přenosné tašce.  

Cyklisté

  • Zámek Stekník se nachází na cyklostezce č. 6, která vede ze žateckého náměstí Svobody přes obec Stekník, dále do Hradiště, Strkovic, Mradic, Skupic, Března u Postoloprt. Jedná se o Cyklotrasu Žatec–Thum, úsek č. 6
  • Ve vjezdu – mimo areál zámku – jsou stojany na kola, možnost občerstvení (studené nápoje)

Osmnáctikilometrový úsek je ale důležitý zejména proto, že vyplnil mezeru ve značení a napojuje Žatec s cyklotrasou č. 3034. Žatec tak získal cyklistické propojení se svým partnerským městem Thum v Sasku. Informace o celé Cyklostezce/trase č.6 Ohře naleznete také zde: www.cykloohre.cz

Občerstvení

V pokladně zámku lze zakoupit pouze studené a teplé nápoje a drobné občerstvení. Jídlo doporučujeme naplánovat před cestou na zámek nebo po návštěvě zámku v nedalekém Žatci, případně v Postoloprtech a Lounech.